Rize Tanıtım Günleri, 29 Kasım ve 3 Aralık'ta İstanbul Atatürk Havalimanı'nda

Rize Tanıtım Günleri, 29 Kasım ve 3 Aralık tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek

26 Kasım 18:12

GASTRONOMİ

Rize Tanıtım Günleri, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak düzenleniyor ve Rize Valiliği ile Rize Dernekleri Federasyonu'nun himayesinde yapılıyor. Etkinliğin en ilgi çekici bölümlerinden biri, Türk kadınlarının Türk gastronomisi adına hazırladıkları tarihi Türk yemekleri etkinliği olacak.

Bu etkinlikte, Karadeniz'in gastronomi kültürü ve coğrafi işaretli ürünlerinin tarihi lezzetleri, cumhuriyetimizin 100. yılında Türk kadını adıyla sunulacak ve yarışacak. Bu yarışmada, en iyi kültürel yemekleri hazırlayan kadınlar ödüllendirilecek.

Etkinliğin diğer bölümlerinde ise, Rize'nin doğal güzellikleri, folkloru, müziği, sanatı, el sanatları ve yöresel ürünleri tanıtılacak. Ayrıca, Rize'nin tarihi, kültürel ve turistik değerleri de ziyaretçilere anlatılacak. Etkinlik boyunca, Rize'ye özgü çay ikramı da yapılacak.

Rize Tanıtım Günleri, "100. Yılda Cumhuriyet, 100. Yılda Kadim Türk Milleti" sloganıyla, kültürel birlikteliğimizi pekiştirmeyi ve Rize'nin zenginliklerini paylaşmayı amaçlıyor. Bu güzel etkinliğe herkes davetlidir. Ben de bu fırsatı kaçırmayacağım ve Rize'nin renklerini, kokularını ve tatlarını yaşamak için orada olacağım. Siz de gelin, Rize'yi birlikte keşfedelim.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.


Fotoğraf Galerisi

WEB MEDYA AJANS