MİNİK ŞEFLER SİAL ÇİKOLATA’NIN MUTFAĞINA GİRDİ; ÇİKOLATA YAPIMINI ÖĞRENDİ

Geleneksel çikolatanın ilk adreslerinden olan Sial Çikolata, minik şefler için çikolata atölyesi düzenledi

9 Şubat 09:12

GASTRO TURKEY

Geleneksel yöntemlerle çikolata ile şekerleme üreten ve kısa sürede çok bilinen bir marka haline gelen Sial Çikolata’nın kurucusu Gıda Mühendisi Yeşim Tekin, miniklerle bir araya gelerek onlarla birlikte çikolata yaptı.Sektörde 20 yıllık tecrübesi bulunan ve 2022 yılında kendi markasını kuran Tekin, çocukların bilişsel ve el becerilerine katkıda bulunmak amacıyla böyle bir atölye düzenlediklerini ifade etti.

Çocukların üretim süreçlerinde yer almasının önemine dikkat çeken Tekin, “Minik ziyaretçilerimizi üretim tesisimizde ağırlamak, onlarla birlikte tamamen doğal ürünlerle sağlıklı çikolatalar yapmak bizler için de çok keyifli bir deneyim oldu. Etkinliğimizde çocuklar mutfağa girerek kendi el becerileriyle hazırladıkları çikolataları ailelerine de ikram ederek büyük bir heyecanla yediler. Çocukların hem ne yediklerini bilmeleri hem de geleneksel yöntemlerle yapılan çikolatalarda kullanılan malzemeleri ve yapım süreçlerini öğrenmeleri açısından çok önemli bir atölye olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.Sıklıkla bu tarz etkinlikler düzenlediklerini belirten Tekin, çeşitli yaş gruplarıyla atölye çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.


Fotoğraf Galerisi

WEB MEDYA AJANS