Uzayda Pişirilen İlk Yemek Olacak

DoubleTree by Hilton'un çikolatalı Kurabiyesi yörüngede pişirilen ilk yiyecek olacak

12 Ekim 17:58

GASTRO TURKEY

DoubleTree by Hilton, tarihi bilimsel deneyde Uluslararası Uzay İstasyonuna imzasını taşıyan sıcak bir karşılama getirmek için Zero G Kitchen ve NanoRacks ile ortak olacak. DoubleTree by Hilton, bir dönüm noktası olan mikro yerçekimi deneyinin bir parçası olarak Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) bağlı bir rokette prototip fırınla birlikte DoubleTree Kurabiye hamuru fırlatıldığında havacılık tarihine geçecek.

Uzun süreli uzay uçuşlarında mikro yerçekimi kullanımı için cihazlar yaratan Zero G Kitchen ve uzaya ticari erişim sağlayan lider bir sağlayıcı olan NanoRacks ile ortaklaşa çalışan Hilton, uzay istasyonunda araştırmaya katılan ilk konaklama şirketi olacak.DoubleTree by Hilton'un Kıdemli başkan yardımcısı ve küresel marka başkanı Shawn McAteer, Uzay Yarışı zirvesinde otel markası olduğunu söyledi.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.


serbetci alibaba