Tabağınızda Meksika, karşınızda Ankara!

Kahvaltıda okyanus ötesi lezzetler deneyimlemek isteyenler, Atakule Ranchero’da buluşuyor…

6 Mart 10:54

GASTRO TURKEY

Şehrin Meksikalısı Ranchero, Başkent’in sembol yapılarından birisi olan Atakule’deki şubesinde, kahvaltı servisine başladı. Mekanın kahvaltı mönüsünde ilk bakışta pek çok kişi için söylenmesi kadar, akılda tutması da zor olan Huevo Aguacate Con Pan, Chilaquiles, Mexican Hot Cakes, Elote Cremoso, Cazuele De Alambres gibi lezzetler bulunuyor. Ailesi ve sevdikleriyle birlikte güne Meksika kahvaltısı ile başlamak isteyenler, hafta içi 09.00 – 12.00, hafta sonu ise 09.00 – 14.00 saatleri arasında Atakule Ranchero’ya uğrayabilirler. 

Meksika’nın Aztek ve Mayalara kadar uzanan binlerce yıllık tarihini, renkli kültürünü ve dünyaca ün yapmış en özel lezzetlerini İstanbul’dan sonra Başkent’e de taşıyan Ranchero, Atakule şubesine gelen misafirlerine Türk damak tadına hiç de uzak olmayan tariflerden oluşturduğu özel bir kahvaltı servisi sunmaya başladı. Meksika mutfağının baş tacı Tortilla ile hazırlanan kıymalı börek, döküm tava içinde renkli biber, soğan, domates, eritme peynir, salsa festivo sos ve krema ile hazırlanan tereyağlı göz yumurta, mantarlı, hindi fümeli, sosisli veya chorizo alternatifleriyle Meksika’ya özgü omlet çeşitleri, süt reçelinin başrolde olduğu Meksika tarzı pankek gibi pek çok özgün lezzet, Atakule Ranchero’nun yeni mönüsünde yer alıyor. Ayrıca dileyenler kahvaltı tabağı, menemen, omlet, sahanda yumurta gibi klasik kahvaltı seçeneklerini de tercih edebiliyor. 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.


WEB MEDYA AJANS