Pizza İl Forno, Başkent’teki 16. Şubesini Nokta Avm’de açtı

İtalyan usulü pizzalarını özel taş fırınlarda pişirip servis eden Pizza İl Forno, Ankara’daki büyümesini sürdürüyor

6 Mart 10:50

GASTRO TURKEY

Kuruluşundan bugüne Başkent’in dört bir tarafına yayılan marka, şehirdeki 16. şubesini Nokta AVM’de hizmete açtı. Ankara halkının Pizza İl Forno lezzetlerini çok sevdiğini ve bu beğeni sayesinde Türkiye’ye yayılmaya başlayan bir marka haline geldiklerini söyleyen Pizza İl Forno CEO’su Caner Şener, “Sürdürülebilir ve yenilikçi bir mutfak” anlayışıyla çıktıkları yolda, hızla şubeleşmeye devam ettiklerini açıkladı. Çok yakında Ankara’da yeni şubelerin de yolda olduğunu söyleyen Şener, daha çok noktaya ulaşmak için çalıştıklarını ifade etti.  Sundukları lezzetlere de değinen Şener “Restoranlarımızda klasik tatların yanı sıra sadece burada bulabileceğiniz İmza pizzalar, yüzde yüz dana eti ve vejeteryan ile vegan seçenekler bir arada yer alıyor.  Üstelik glütensiz beslenen misafirlerimizin pizzalarını da ayrı fırınlarda pişirip servis ediyoruz” dedi. 

2013 yılında Ankara Çankaya’da, küçük bir mahalle pizzacısı olarak doğan Pizza İl Forno, misafirlerine sunduğu İtalyan işi özgün lezzetler ve zengin içerikli mönüleriyle sektörüne farklı bir yaklaşım getirdi. 2015 senesinde şubeleşmeye başlayan marka, Bilkent’te açtığı ikinci restoranıyla kısa sürede Başkentli lezzet tutkunlarının müdavimi haline geldiği mekanlardan birisi oldu. Ardından Ankara’nın farklı lokasyonlarında hizmete soktuğu yeni şubeleriyle büyümesini sürdüren Pizza İl Forno, taş fırında pişen İtalyan işi pizzalarını önce Eskişehir’e ardından İstanbul’a taşıdı. Özellikle zengin vegan mönüsü ve glütensiz fırın çalışmalarıyla öne çıkan ve şu anda 20 şubeye ulaşan marka, 2023 yılında Nokta Avm ile devam eden şubeleşme atağını sürdürüp, sene sonuna kadar Türkiye genelinde 35 şubeye ulaşmayı hedefliyor.  

 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.


WEB MEDYA AJANS