ORHAN KIRATLI BAKLAVA ÜRÜN ÇEŞİDİ, LEZZETİ VE REKABETÇİ FİYATIYLA SEKTÖRDE İDDİALI

Ürünlerde Orhan beyin kendi bahçesinde yetişen Antep fıstığı ve özel sadeyağ kullanılıyor

23 Kasım 08:47

GASTRO TURKEY- MEHMET BİRTEK

Orhan Kıratlı Baklava ’da Antep te yapılan tüm baklava çeşitleri üretiliyor. Şubelerde kendi markalarıyla kabuklu Antep fıstığı, çiçek balı, fındık ezmesi gibi ürünlerde satışa sunuluyor. Antep fıstığının yağ oranı diğer fıstıklardan yüksek olduğundan, daha lezzetlidir ve bundan dolayı baklava yapımında tercih ediliyor.

Kıratlı yaklaşık 80 yıldır Gaziantep’te çelik kasa imalatı yapan büyük bir firma olup, banka ve zincir marketlerin en büyük çelik kasa tedarikçisi. Firma bayramlarda, yılbaşı ve özel günlerde müşterilerine hediyelik baklava gönderir, kutuları hazırlayan matbaacı bir gün Orhan kıratlı beye, abi bu kadar emek veriyorsun, masraf ediyorsun sana üzerinde logon ve adın yazan kutu yapayım, bari kendi reklamını yap der ve hediyelik baklava kutularının üzerine Orhan Kıratlı yazı ve logosunu tasarlayıp yerleştirir.

Bu logolu kutularla belirli bir zaman gönderim yapılır. Araya pandemi girer ve hediye işine ara verilir. Bankalar ve müşteriler abi baklavacılık yapıyordunuz ne oldu neden bıraktınız vb. deyince bu sefer bu kadar tanındık adımız baklavacıya çıktı bizde baklava üretimi işine girelim diyerek işin ehli ustalarla sektöre adım atarlar ve 3 yıldır sürekli yükselen bir trendle şubeleşmeye başlarlar. Şubelerin hepsi kendine ait olup genellikle kendi çelik kasa dükkânlarının yanına şube açıyorlar. Esenyurt, Kartal ve Maltepe’ de üç adedi İstanbul’da, Gaziantep’te ve İzmir’de de birer şubeleri olmak üzere toplam 5 şubeyle hizmet veriyorlar. Uygun zemin ve şartlarda planlı olarak şubeleri artırmak hedefleniyor. 

Kaliteyi kendine felsefe edinmiş olan Orhan KIRATLI Baklava, üretimin her aşamasında prensiplerinden taviz vermeden çalışmalarını sürdürmekte olduklarını, Kaliteli ürünler sunmayı kendilerine hedef edindiklerini, bu nedenle Orhan KIRATLI Baklava olarak yetkin ve tecrübeli personel, organik malzeme ve kaliteli üretim ortamında her geçen gün yeni ürünleri değerli müşterilerine sunmanın mutluluğunu yaşıyorlar.Orhan Kıratlı Baklavanın Maltepe şubesini ziyaret ettim ve baklavaların tadına baktım ürün çeşitliliğiyle, hamurunun çıtırlığıyla, içerisindeki fıstığın bolluğuyla, sadeyağın ağıza gelen lezzetiyle, rekabetçi fiyatıyla gerçekten beğeneceğinizi düşünüyorum.   Orhan Kıratlı Baklavalarını tadımlamak için illaki şubelere gitmenize gerek yok İnternetten satış hizmetleri de var,  ayrıca yemek sepeti, trendyol yemek ve getir uygulamalarından da sipariş verebiliyorsunuz. 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.


Fotoğraf Galerisi

WEB MEDYA AJANS