Okulların en keyiflisi bu yaz MSA’da

Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) tatilde hem öğrenmek hem de eğlenmek isteyen minikler için birbirinden güzel workshop programları hazırladı

9 Temmuz 11:05

GASTRO TURKEY

9-14 yaş arası minik gurmelere özel olarak hazırlanan programlarda çocuklar mutfakta hijyen, gıda güvenliği, sofra düzeni ve mutfak ekipmanı hakkında bilgi edinecek, mutfağa dair birçok bilgiyi ayrıntılı olarak öğrenecekler. Tatilde çocuğunuz hem eğlensin hem öğrensin hem de el becerileri gelişsin istiyorsanız MSA’nın workshop takviminde yerini alan programlardan birini seçebilirsiniz.

Küçük gurmelerin büyük işler başaracağı, belki de gelecekteki kariyerlerinin temellerini atacağı programlar yaz boyunca Mutfak Sanatları Akademisi (MSA) workshop mutfaklarında olacak. 9-14 yaş aralığındaki küçük eller eğitim boyunca mutfakta hijyen, gıda güvenliği, sofra düzeni ve mutfak ekipmanı hakkında bilgi edinecek, mutfağa dair birçok bilgiyi ayrıntılı olarak öğrenecekler. Eğitim günleri boyunca birbirinden farklı reçeteleri kendi elleriyle uygulayacaklar. Tatilde çocuğunuz hem eğlensin hem öğrensin hem de el becerileri gelişsin istiyorsanız MSA’nın workshop takviminde yerini alan programlardan birini seçerek işe başlayabilirsiniz. Birbirinden lezzetli içeriklerle MSA’nın çocuklara özel olarak hazırladığı workshoplardan bazıları şöyle:

Annem ile Pişiriyorum (9-17 Yaş) // 3 Temmuz, 10.00-14.00

Minik gurmeler bu kez anneleriyle birlikte MSA mutfağında yerlerini alıyor. Bu kez sadece anneler değil, anneler ve çocukları birlikte yeni lezzetler keşfediyor, mutfakta beraber kolları sıvıyor. Bu workshopta anneler ve minik gurmeler rulo köfteden el yapımı makarnaya kadar birbirinden lezzetli yemekleri beraber yapacak, birlikte keyifli vakit geçirecekler.

Tatilin Okulu Aşçılık – 5 Gün (9-14 Yaş) // 18-25 Temmuz- 22 Ağustos, 10.00-14.00

Çocuklarınız tatilde hem keyifli vakit geçirsin hem de mutfak hakkında bilgilensin istiyorsanız doğru adrestesiniz. MSA’nın yeni menülerle ve farklı reçetelerle sunduğu beş gün sürecek Tatilin Okulu’nda, çocuklarınız hem keyifli vakit geçirecek hem de mutfak hakkında birçok bilgi öğrenecek. 9-14 yaş arası çocuklar için hazırlanan bu eğitimde, minikler önce mutfakta hijyen, güvenlik, sofra düzeni ve mutfak ekipmanı hakkında bilgi edinecekler. Daha sonra temel uygulamaları öğrenecek, dünyanın farklı bölgelerinden lezzetlerle tanışacak ve en sevdikleri yemekleri kendi elleriyle hazırlayacaklar.

Tatilin Okulu Pastacılık (9-14 Yaş) // 18 Temmuz- 8 Ağustos, 10.00-15.00

En tatlı okul bu okul! Tatlı sever minik gurmeler tatlılık seviyesinin çok yüksek olduğu bir eğitimde bir araya geliyor. MSA evinizin en tatlı mutfak meraklılarını, lezzetli ve bir o kadar da tatlı pastalarla “Tatilin Okulu Pastacılık”ta buluşturuyor. Çocuklarınız bu eğitimden sonra kurabiyeden çikolataya hatta kendi doğum günü pastalarının yapımına kadar pastacılığa dair her şeyi öğrenecek, eve geleceğin pasta şefi olarak dönecek. Çocuklarınızın pastacılık yeteneklerini keşfedeceği bu eğitimi kaçırmak istemiyorsanız yerinizi ayırtabilirsiniz.

Tatilin Okulu- Yaz (10 Gün) (9-14 Yaş) // 1 Ağustos, 10.00-14.00

Tatilde eğlenmek ve eğlenirken verimli vakit geçirmek isteyenler okula devam ediyor. Ama bu okul başka bir okul. Küçük ellerin büyük işler başaracağı, belki de gelecekteki kariyerlerinin temellerini atacağı bu eğitim, çocuklarınızın mutfağı en iyi şekilde keşfetmesi için kaçırılmayacak bir fırsat. Bu eğitimde 9-14 yaş arası minikler 10 gün boyunca mutfakta hijyen, güvenlik, sofra düzeni ve mutfak ekipmanı hakkında bilgi edinecekler. Et ve deniz ürünleri, sushi, makarna gibi favori yemeklerini kendi elleriyle hazırlayacaklar. 

Genç Gurme Burgers&Fries (14-17 Yaş) / 27 Ağustos, 10.00-13.00

MSA, gençlerin vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan burger yapımını da unutmadı ve tatilde burger nasıl hazırlanır öğrenmek isteyen gençler için bir workshop hazırladı. En iyi burgeri aramak yerine kendi en iyi burgerini yapmak isteyen gençlerin katılacağı bu eğitimde gençler, barbekü sos, domates, turşu ve yeşillikler ile cheeseburger, chili mayonez, iceberg, domates ve turşu ile çıtır tavuk burger ve parmesanlı patates kızartması hazırlayacaklar. Bu eğitimden sonra her genç kendi burgerini kendi hazırlayarak istediği zaman lezzetli bir burger yiyebilecek.Bu workshoplar ve çok daha fazlası için www.msa.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.