KARİYERİNDE VE HAYATINDA LEZZETE DEĞER VERENLER  “USLA”DA BULUŞUYOR!

Her biri konusunda uzman eğitmenleri, profesyonel ekibi ve 10 yılı aşkın tecrübesi ile otelcilik ve yiyecek - içecek sektöründe sertifikalı ve diplomalı eğitimler veren Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi yani USLA, yeni dönüşümünün müjdesini veriyor

7 Ocak 11:26

GASTRO TURKEY

Çok yakında Kanyon’da kapılarını açacak olan yeni kampüsü başta olmak üzere 10 yılı aşkın hikayesini de daha modern, daha dinamik bir çizgiye taşıyan USLA, tüm bu süreçte gerçekleştirdiği eğlenceli ve leziz atölyeleri, sektöre yepyeni isimler kazandıran profesyonel eğitimleri ile ilgi görüyor. USLA, “American Hospitality Academy International Hotel Management Schools (AHA-IHMS)”’un İstanbul kampüsü ve Türkiye’nin önemli uluslararası otel işletmeciliği ve aşçılık akademileri arasında yer alıyor.

USLA Eğitimleri ile Kariyerinizde Dönüm Noktası…

USLA’nın hem yurt içi, hem de yurt dışında geçerli olan diplomalı eğitimleri arasında Servis ve Ağırlama, Profesyonel Aşçılık, Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik, Uzun Dönem Profesyonel Aşçılık, Uzun Dönem Pastacılık ve Ekmekçilik, Girişimcilere Özel Pastacılık ve Ekmekçilik İşletme Yönetimi, Girişimcilere Özel Aşçılık ve İşletme Yönetimi, Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Profesyonel Bar ve Miksoloji Eğitim Programı, IYT Superyacht Chef, SCA Sertifikalı Barista Eğitimi, Mutfağa İlk Adım Aşçılık, Mutfağa İlk Adım Pastacılık ve Ekmekçilik, Master Şef, ABD Stajı, İspanya Stajı, Portekiz Stajı yer alıyor. Ocak ve Şubat aylarında 2022 yeni dönem müfredatıyla başlayacak olan Profesyonel Aşçılık, Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik, Profesyonel Bar ve Miksoloji Eğitim Programı, SCA Sertifikalı Barista Eğitimi, Yiyecek İçecek İşletmeciliği, İleri Seviye Pizza, Mutfağa İlk Adım Pastacılık ve Ekmekçilik, Mutfağa İlk Adım Aşçılık eğitimleri için kayıtlar halen devam ediyor.

Kariyer hayatına yeni başlayacak olanlar ya da kariyerinde yeni bir dönüm noktasına başlamak isteyenlerin tercih ettiği USLA eğitimlerinin en büyük avantajı diplomanın aynı zamanda yurt dışında da geçerli olması…

12 Ocak 2022 tarihinde başlayacak olan ve 4 hafta boyunca her Pazartesi ve Çarşamba gerçekleştirilen USLA Mutfağa İlk Adım Aşçılık, aşçılık alanında en önemli teknikleri ve uygulamaları kapsıyor. Konusunda uzman, profesyonel eğitmen şefler tarafından gerçekleştirilen bu eğitimde, temel kesim teknikleri, stock hazırlama teknikleri, tavuk, kırmızı et, balık ve deniz mahsulleri pişirme ve hazırlama teknikleri, soğuk mutfak teknikleri, pirinçler ve pişirme yöntemleri gibi dersler görülüyor.  

USLA Mutfağa İlk Adım Aşçılık – 12 Ocak 2022 – 4 hafta – 

13 Ocak 2022 tarihinde başlayacak olan ve 4 hafta boyunca her Salı ve Perşembe gerçekleştirilen USLA Mutfağa İlk Adım Pastacılık ve Ekmekçilik, pasta ve ekmekçiliğin ilkelerini ve tekniklerini kapsıyor ve yarı profesyonel olarak bu işi yapmak isteyenlerin favorisi olarak öne çıkıyor. Pastacılık alanında teknik ve uygulama becerilerini geliştirmeyi sağlayan bu eğitim minimum 5, maksimum 10 kişi ile gerçekleştiriliyor. Eğitim süresince kurabiyeler, kekler, cheesecakeler, tartlar, à la carte tatlılar, pastalar, ekmekler, çikolatalar üzerine detaylı dersler veriliyor. 

USLA Mutfağa İlk Adım Pastacılık ve Ekmekçilik – 13 Ocak 2022 – 4 hafta –

17 Ocak 2022 tarihinde başlayacak olan ve 5 hafta eğitim, 4 hafta staj şeklinde toplam 9 hafta boyunca gerçekleştirilen USLA Profesyonel Bar ve Miksoloji Eğitimi, sektörün önde gelen eğitmenleri tarafından verilen bar ve içki servisi başta olmak üzere bu alana dair teknik bilgileri ve uygulamaları kapsıyor. Bar kültürü dahil tüm önemli bilgilerin, miksolojinin yer aldığı bu eğitimde, sektörel anlamda oldukça önem taşıyan kokteyl - yemek eşleştirme dersleri de bulunuyor ve her öğrenci eğitim kapsamında önemli işletmelerde staj yapma hakkına  sahip oluyor. 

USLA Profesyonel Bar ve Miksoloji Eğitimi – 17 Ocak 2022 – 9 hafta –

19 Ocak 2022 tarihinde başlayacak olan ve 3 gün süren, uluslararası geçerli USLA SCA Sertifikalı Barista Eğitimi, Nitelikli Kahve Birliği (Speciality Coffee Association – SCA) kalitesi ve dürüst ticaret ilkeleri doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Barista Temel Eğitimi, Barista Uzmanlık Eğitimi ve Barista Profesyonel Eğitimi olarak 3 farklı seviyeyi kapsıyor. Özel tasarlanan USLA Barista sınıfında yapılan bu eğitim SCA eğitimi konusunda yetkili eğitmenler tarafından veriliyor. 

USLA SCA Sertifikalı Barista Eğitimi – 19 – 20 – 21 Ocak 2022 (3 gün) 

14 Şubat 2022 tarihinde başlayacak olan, 4 ay stajsız, 8 ay stajlı opsiyonuyla sunulan USLA Profesyonel Aşçılık Eğitimi hafta içi ve hafta sonu gerçekleştiriliyor. Sektörün önde gelen eğitmenleri tarafından verilen bu eğitim iyi bir şefin bilmesi gereken tüm teknik bilgileri ve uygulamaları kapsıyor. Aşçılık üzerine kariyer yapmak isteyenlerin kayıt olduğu bu eğitim, Electrolux sponsorluğunda son teknoloji ile donatılmış mutfaklarda düzenleniyor. 

USLA Profesyonel Aşçılık Eğitimi – 14 Şubat 2022 – 4 ay stajsız – / 8 ay stajlı 

14 Şubat 2022 tarihinde başlayacak olan, 4 ay stajsız ve 8 ay stajlı opsiyonuyla sunulan USLA Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik Eğitimi, hafta içi ve hafta sonu gerçekleştiriliyor. Sektörün önde gelen eğitmenleri tarafından verilen bu eğitim iyi bir pasta ve ekmek şefinin bilmesi gereken tüm teknik bilgileri ve uygulamaları kapsıyor. Pastacılık ve ekmekçilik üzerine kariyer yapmak isteyenlerin kayıt olduğu bu eğitim, Electrolux sponsorluğunda son teknoloji ile donatılmış mutfaklarda düzenleniyor. 

USLA Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik Eğitimi – 4 ay stajsız – / 8 ay stajlı 

21 Şubat 2022 tarihinde başlayacak olan ve 4 hafta süren USLA İleri Seviye Pizza Eğitimi, hafta içi Pazartesi’den Perşembe’ye, saat 14.00 ila 18.00 arası gerçekleştiriliyor. Akademinin uzman eğitmen şefleri tarafından yönetilen bu eğitimde, pizzaya dair teorik bilgilerin yanı sıra en temel pizza teknikleri, hem elde, hem de makinede pizza hamuru yapımı, yoğurma yöntemleri, pizza sosları, malzemeler, eşlikçi baharatlar ve soslar, bölgelere göre pizza çeşitleri gibi iyi bir pizza şefi olmak isteyenlerin öğrenmesi gereken tüm bilgiler ve profesyonel uygulamalar yer alıyor. 

USLA İleri Seviye Pizza Eğitimi – – 4 hafta – 

26 Şubat 2022 tarihinde başlayacak olan ve 9 hafta boyunca her hafta sonu (Cumartesi ve Pazar) gerçekleştirilen USLA Yiyecek İçecek İşletmeciliği, yiyecek – içecek alanında kendi işletmesini açmak isteyen girişimcilerin sektör ve iş yönetimi hakkında bilmeleri gerekenleri içeriyor. Sektörün önde gelen danışmaları ve uzmanları tarafından verilen bu eğitimde, gelir ve menü yönetimi, işletme yönetimi, satış ve pazarlama, finans yönetimi, insan kaynakları yönetimi, girişimcilik, riski en aza indirip, en düşük maliyetle en doğru yatırımı yapmaya kadar en önemli teorik bilgiler gerçek hayata dair uygulamalar ve sektör gezileri ile aktarılıyor. 

USLA Yiyecek İçecek İşletmeciliği – 26 Şubat 2022 – 9 hafta – 

 

 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.