İTALYAN KAHVELERİ VE CANNOLİ’Sİ İLE ÖZEL BİR MEKAN ‘GENOVA 1050’

Ceneviz Sarayı’na komşu küçük ve sevimli bir kahve dükkanı

25 Kasım 14:07

GASTRO TURKEY

Karaköy’ün tarihi dokusunda yükselen aromatik kahve kokuları… Bol köpüklü bir ‘Cappuccino’, meşhur İtalyan peyniri ricotta ile doldurulmuş çıtır çıtır bir ‘Cannoli’… Sıcak ve davetkar atmosferi ile ‘Genova 1050 bu kışın favori buluşma noktası olurken ‘Bir Kahve Bir Lezzet’ konsepti ile yepyeni bir lezzet deneyimi başlatıyor.  İtalyan stiliyle hazırlanan ve özenle seçilmiş kahve çekirdekleriyle zengin bir kahve deneyimi sunan Genova’da, kahve tutkunları için yeni bir dönem başlıyor. Semtin tarihi dokusuyla kahve kültürünü bir araya getiren Genova; minimal konsepti, her biri özel harman kahve çeşitleri, damaklarda iz bırakan tatlıları ile kış günlerinde keyif yapılabilecek lezzet durakları arasında. İyi kahvenin sırrını çözen ve konuklarıyla paylaşan Genova 1050‘de kahve içmek bir ritüel halini almışken yepyeni bir konsept hayata geçiyor. Bir Kahve Bir Lezzet… 

Genova’nın uzman baristaları ve kahve yanı harika lezzetlere imza atan ustaları her kahvenin yanına kahve aroması ile uyumlu lezzetleri önererek yepyeni bir damak şöleni yaşatıyor. 

Yumuşacak İçimi ve Bol Süt Köpüğü ile ‘Cappuccino’

Genova kahveleri, klasik İtalyan ruhunu günümüze modernize ederek, yüzde yüz Arabica çekirdekleriyle tamamen spesiyal kahveler kullanılarak hazırlanıyor. Özenle seçilen her bir çekirdek, Genova’nın özel reçetesiyle kavrularak, kahvenin en doğal ve en iyi hali yakalanıyor. Kahveseverlerin favorilerinden biri olan cappuccino bol süt köpüğü ve yumuşak içimiyle öne çıkıyor. Kahvenin üzerinde şapka gibi duran süt köpüğü, İtalyanca'da 'küçük başlık' anlamına gelen cappuccino kelimesi ile tanımlanıyor. Mükemmel bir cappuccino için öğütülmüş ve taze kavrulmuş kahveden mükemmel bir esprresso hazırlamak gerekiyor ve bir birim kahve üç birim süt köpüğü ile karıştırılıyor. Genova’nın uzman baristaları tarafından hazırlanan cappuccino, damaklarda pürüzsüz bir tat bırakıyor.

İtalyan Kahvelerine Sicilya Dokunuşu ‘Cannoli’

Sicilya’nın meşhur tatlısı ‘Cannoli’, Genova’nın mutlaka tadılması gereken lezzetleri arasında. Meşhur İtalyan peyniri ricotta kullanılarak hazırlanan Cannoli, enfes iç dolgusu ve damakta dağılan mükemmel çıtır kabukları ile tam bir lezzet efsanesi… Kahve eşlikçileri olarak usta şeflerin ellerinden taze kurabiyeler, pastalar ve tartlar hazırlayan mekânın çıtır çıtır lezzeti ‘Cannoli’ İstanbul’un en iyileri arasına girmiş durumda. Damaklara lezzet şöleni yaşatmak için bol köpüklü bir cappuccino eşliğinde çıtır bir cannoli tercih edilebilir.

‘Genova 1050’ İkinci Şubesini Yalı Ataköy’de Açıyor

Genova 1050 İstanbul’un farklı lokasyonlarında şık konsepti ile yeni buluşma noktaları oluşturmaya hazırlanıyor. Karaköy’ün tarihi dokusunu, mimarisine taşıyarak çok özel bir konsept geliştiren Genova 1050, Aralık ayı içinde 2. şubesini Yalı Ataköy’de açıyor. Kahvenin aromasını ve sıcaklığını koruyarak her şartta damakları şımartan Genova 1050, şık paket sunumları ile evde, ofiste ya da sokakta kahveseverlerin keyif anlarına eşlik ediyor. 

Adres

Azapkapı, Bankalar Cad. No.21 Beyoğlu/İstanbul

 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.


WEB MEDYA AJANS