Hamsi şöleni benim için tam bir lezzet şöleni oldu 

Hamsi şöleni diye sipariş verdiğinizde 7 çeşit lezzetin tadına doyuyorsunuz

3 Aralık 17:35

GASTRO TURKEY- Şennur Enginler

Artık kış geldi bende Bodrum sezonunu kapatıp İstanbul’a döndüm . Tam da zamanında dönmüşüm her yer fırtına yağmur kıyamet derler ya tam o durum . Tam bir kış modu !!! Kış deyince ne geliyor aklınıza? Cevapları duyar gibiyim kar,rüzgar, yağmur, ayaz da arada kendini gösteren içimizi ısıtan güneş daha neler neler pekiii balık diye sorsam? Benim en çok aklıma gelen balık, hamsi, birde kestane. Bu iki lezzeti  yemeği seviyorum galiba !!  Hele hamsi off offf offf. 

HAMSİ ŞÖLENİ !!

Bu hafta yeni bir mönü denedim . Adı Hamsi şöleni bu şölen benim için tam bir lezzet şöleni oldu . Kendim yerken çok keyif alınca dedim size de  anlatayım . Bu menüde şefin özel lezzetleri var adına da “Hamsi Şöleni “ demiş tamda ismiyle müsemma şölen. Haber vermenin heyecanından nerde olduğunu söylemeyi atladım . Kavacık’ta Doğal Dükkan !! Eminim kahvaltı ve şatış stantlarından doğal lezzetlerini duymuşsunuzdur bu sefer Hamsi’de iddalı bir giriş yapmış.

Hamsiden yedi çeşit lezzet üretmiş. Hamsi şöleni diye sipariş verdiğinizde 7 çeşit lezzetin tadına doyuyorsunuz . Birde Hamsi tabağı var . Menüde neler var şöyle bir gözden geçirelim. Hamsi şöleni :-Hamsi çıtlama -Hamsi kuşu-Hamsi pilav-Hamsi tava -Hamsi ızgara -Hamsi köfte -Hamsi soteBirde Hamsi tabağı var ! -Hamsi çıtlama -Hamsi kuşu-Hamsi pilav-Hamsi tava -Hamsi ızgara

TAM BİR HAMSİ ŞÖLENİ DEĞİL Mİ? 

Biraz da Doğal dükkandan bahsetmek istiyorum. Giresun Tirebolu merkezli bir işletme, mutfakta kullanılan ürünler olsun raflarında satılan ürünler yerel üreticilerden temin ediliyor ve bölgede ciddi bir ekonomik katkı sağladığını inkar etmemek lazım . Üreticiye büyük destek. Bir çeşit Bölgesel Ekonomik Kalkınma Projesi. Tamamen doğal ürünler mevcut ben birde fındık ezmesine bayıldım açıkcası!!  Restoranda servis edilen tüm ürünler doğal ve temiz içerik yiyeceklerin yanında içeceklerde doğal içerik mesela asitli içecekler isteseniz de bulamıyorsunuz. 

Günümüzde maddi kaygı, ekonomik nedenler, satış stratejisine biraz aykırı gelebilir ama hakikaten amaç istihdam yaratmak ve temiz içerik satmak; maddi  kaygının önüne geçmiş bu konuda İşletme sahibi Şevket Alaattinoğlu’nu tebrik ediyorum ve böyle işletmelerin çoğalmasını diliyorum.  Gelelim asıl konumuz Hamsi Şöleni Mönüsüne bilemiyorum bana fiyat olarak ta uygun geldi. Bir de siz bakın derim. İki kişi için bu mönü 600 TL yani kişi başı 300 TL ye 7 çeşit hamsi Hamsi tabağı ise 5 çeşit 240 TL yanında havuç trup salatası nasıl?  Hamsi tadımı !! Bence gayet makul ben sanıyorum dayanamayıp tekrar bir şölen yapacağım kendime !!  Ya siz? 

Kış bitmeden bir tadın derim. Müptelası olmak kaçınılmaz. Başka bir lezzet şöleninde buluşmak üzere yanında mısır ekmeği istemeyi unutmayın. Tatlıda Giresun’un sütlü kadayıfı haydi afiyet olsun. 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.


Fotoğraf Galerisi

WEB MEDYA AJANS