Hacı Bekir’in klasik lezzeti  badem ezmesi, Defne Tokay’ın yorumuyla hayat buluyor

Ali Muhiddin Hacı Bekir’in Geleneksel Badem Ezmesi Defne Tokay’ın Modern Artizan Çikolatasıyla Buluştu 

31 Mayıs 11:20

 GASTRO TURKEY           

 

1777’den beri kuşaktan kuşağa aktarılan deneyimiyle, lokum, badem ezmesi ve şekerlemenin Türkiye ve dünyadaki usta ismi Ali Muhiddin Hacı Bekir, gelenekleri çağın akımları ile birleştirerek, geçmiş ve gelecek arasında köprü olma misyonunu da sürdürüyor. Ali Muhiddin Hacı Bekir’in klasik lezzetlerinden olan badem ezmesi, artizan tasarım çikolatalarıyla tanınan Defne Tokay’ın günümüzü yansıtan yorumuyla yeni bir hayat buluyor.

1777’de başladığı yolculuğunda kuşaklar boyunca şekerlemeye dair en geleneksel lezzetlerin yaratıcısı Ali Muhiddin Hacı Bekir ile artizan çikolata tasarımcısı Defne Tokay, lezzetli bir işbirliğine imza atıyor. Klasik lezzet ve yöntemlerin yanı sıra çağdaş dokunuşlarla yepyeni yorumlara imza atan Ali Muhiddin Hacı Bekir’in badem ezmesi; modern ve yaratıcı çikolatacılık yaklaşımıyla öne çıkan Defne Tokay’ın çikolatasıyla aynı kutuda buluşuyor.

BAYRAM DEMEK KUCAKLAŞMA DEMEK

Kucaklaşma temasından hareket eden her iki marka, bayram için özellikle anlamlı olan bu özel koleksiyon için, Defne Tokay’ın deneysel, leziz ve en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, itina ve incelikle hazırlanmış reçeteleriyle, Ali Muhiddin Hacı Bekir’in geleneksel ve benzersiz lezzetlerini buluşturdu ve ortaya çok şık ve leziz bir bayram hediyesi kutusu çıktı. 

BAYRAMDAN SONRA DA SATIŞTA

Şekerleme sanatının en güzel örneklerini sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir yanında lezzet severlerle buluşturan Ali Muhiddin Hacı Bekir ve özellikle lezzet eşleşmeleri konusunda derinleşen Defne Tokay Chocolate iş birliğiyle ortaya çıkan ve bademi limonla, ezmeyi çikolatayla buluşturan özel koleksiyon kutuları, her iki markanın hem sanal hem de perakende mağazalarında satışa sunulacak. 

Özel koleksiyon bayram sonrasında da raflarda ve sanal mağazada yerini almaya devam edecek. Ayrıca davet ve etkinliklere özel sipariş de verilebilecek.

Ali Muhiddin Hacı Bekir MAĞAZALAR & İLETİŞİM

Eminönü: Hamidiye Cad. No:33 Eminönü/Fatih/İstanbul

Beyoğlu: İstiklal Cad. No:83/A Beyoğlu/İstanbul

Kadıköy: Muvakkıthane Cad. No:6/A Kadıköy/İstanbul

Pendik(Fabrika): Ankara Cad. No:76 Pendik/İstanbul

Ankara: Atakule 06690 Çankaya/Ankara

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.