Executive Chef Şafak Erten W Istanbul’da!

İstanbul’un ikonik semti Akaretler’de konumlanan, şık ve gösterişli konsepti ile davetkar bir görünüm sunan W Istanbul’un mutfağı ve menüsü, sektördeki 15 yıllık deneyimi ile Executive Chef Şafak Erten’in gizli reçeteleriyle yeniden yorumlanıyor

15 Kasım 11:59

 

GASTRO TURKEY

Ünlü Mimar Mahmut Anlar imzalı özel, lüks ve cesur oda tasarımları, şık konsepti, oda içlerinde ve otelin tümünde yer alan konforlu açık hava alanları ile sektörde özgün bir tavrı olan W Istanbul’un mutfağı, Executive Chef Şafak Erten ile artık çok daha güçlü. İkonik otelin menüsünü kendi yorumları ve lezzetli dokunuşları ile güncelleyen Erten, gizli reçetelerini şık sunumlar ile şölene dönüştürecek.

W Istanbul’un Executive Chef’i Kimdir?

İstanbul’un kendine özgü ruhu ile önde gelen otellerinden olan W Istanbul’un yeni şefi Şafak Erten; aslen Bolu Mengen doğumludur. Topraklarında yüzlerce yıldır var olan bir geleneğin parçası olarak üç kuşaktır aile mesleği olan aşçılığı sürdüren Erten; Türkiye’nin aşçılık alanında en iyi okullarından biri olan Mengen Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi ve ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Meslek Yüksek Okulu Aşçılık bölümünden mezun.

Türkiye’de JW Marriott bünyesinde görev alan Erten; grubun Endonezya ve Suudi Arabistan merkezlerinde Türk yemekleri festivali düzenleyerek Türk yemeklerinin uluslararası arenada tanıtılmasına katkı sağlamıştır. 

Dünyanın en yüksek restoranı Dubai Burj Khalifa’da yer alan Atmosphere; Riga Old Town’ın merkezindeki Grand Hotel Kempinski gibi farklı ülkelerde deneyimler kazanmıştır. Paloma Finesse’in açılış kadrosunda yer almış ve Türkiye’de alanında bir ilk olan Chef’s Kitchen projesini yürütmüştür. Dünyaca ünlü, ödüllü, seçkin şeflerin bir hafta boyunca kendi restoranları gibi degüstasyon menülerini sunduğu Chef's Kitchen’da Şef Pere Planaguma, Şef Pascal Favre D’anne, Şef Mark Sargeant, Şef Johnny Goric ve Şef Joe Barza gibi değerli şeflerle bu projenin başarısına imza atmıştır.

Türkiye’de Kempinski Hotel ve Sofitel gibi köklü global markalarda ve Kuzey Ege’de D-Resort’ta görev almıştır ve aynı zamanda Chaine des Rotisseurs üyesidir. 

 

 

 

 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.


serbetci alibaba