Adana bir masada Adana Lezzet Sokağı’nda

Adana Lezzet Sokağı Türkiye Serüvenine Devam Ediyor

10 Mayıs 10:33

GASTRO TURKEY

Adana Lezzet Sokağı Gurmemory olarak tanıdığımız Ali Miraç Aşık girişimi ile  Acıbadem’de lezzet severler için Adana Lezzet Sokağı adında açıldı. Ali Miraç Aşık ile Mehmet Özel  girişimi olan çok şık bu mekana muhteşem ikili  imzasını attı.  Ali Miraç Aşık ilk lezzet kervanını Adana'da İçli Köfte Kebap Ciğer Lahmacun Şırdan Mumbar Yağ Somunu Ciğer Kavurma gibi ürünleri eklediği bir dükkan kurdu daha sonra çok talep alınca İstanbul Acıbadem caddesine şube açtı.

Türkiye Lezzetlerini harmanladılar

Mehmet Özel ile birlikte GURMEMORY Ali Miraç Aşık, karar vererek tüm Türkiye'yi birlikte dolaşarak lezzetlerin tadına bakarak lezzet haritası çıkardı. Sonra bu lezzetleri bir yerde harmanlamaya karar vererek son vuruşu yaptı. 

Yola çıkış noktamız Adana lezzetleri oldu

Adana'da lezzet anlamında ne varsa bizde de o var. Biz sadece Kebapçı Lahmacuncu Şırdancı değiliz. Biz Adana lezzet sokağıyız Adana lezzetlerinin tamamıyız diyorlar. Bizim lezzetlerimizde  biraz Konya biraz Urfa biraz Gaziantep var ama Adana'dan her şey var.  Gurmemory  Ali Miraç Aşık,  yeni mekanını Acıbadem’de  dünyaca ünlü yeme içme mekanlarına komşu olarak açtı. Açılış sebebiyle Adana merkez şubeden çok özel bir ekip geldi. Bu özel ekip, misafirperverliği ile mekan sahiplerinin  tüm dostlarını ağırlıyorlar. 

Adana'da ne varsa  Adana Lezzet Sokağında O var

Gaziantep ciğer kavurmasını, Adana usulü zırhla çekerek yapıyor. Karın dolma ise mükemmel yani boncuk dolma Adana demek Şırdan demek o da burada çok enfes. Mumbar dolması olmazsa olmaz Adana'da evlerde nasıl yapılıyorsa bizde de aynı o şekilde yapılıyor diyor.

İçki köfte Adana usulü haşlama  olarak yapılıyor. Adana kebabının özelliği pidesi kebap adana pidesi olmadan olmaz. Adana'da Lezzet Sokağının şifresi zırh ile çekilen erkek kuzu etinden yapılıyor. Zırh ile çekilen et suyunu kaybetmeyip aromalı oluyor lezzetli oluyor. Kazbaşı, Kuşbaşı, Çöpşiş, Kuzu Ciger, Terbiyesiz Tavuk ve  rengarenk bir sofra bol salata lezzet kervanı sizde  Adana Lezzet Sokağına Acıbadem'e gelin  bu enfes lezzetleri tadın. 

@GURMEMORY insagram hesabından da takip edebilirsiniz. GURMEMORY Ali Miraç Aşık Hürriyet lezzet yazarı aynı zamanda takipte kalın.
 

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, "5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu" uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde ADA Hukuk Burosu yetkilidir.